Jako firma specjalizująca się w montażu instalacji grzewczych, jak również i ich serwisie, jesteśmy w stanie zaproponować i wdrożyć każdy system grzewczy oparty między innymi o:
montaż instalacji centralnego ogrzewania

Niezależnie od wielkości oraz typu obiektu, w naszej ofercie znajdują się rozwiązania do ogrzewania i chłodzenia dostosowane do każdego budynku. Nasze wewnętrzne zaplecze projektowe oraz bardzo duże doświadczenie pozwala nam spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Obsługujemy inwestorów na każdym etapie realizacji, przechodząc od koncepcji, poprzez projekt i realizację, a następnie serwis instalacji i urządzeń przez cały okres eksploatacji.

Instalacje grzewcze - oferta

System centralnego ogrzewania (C.O. – centralne ogrzewanie) składa się ze źródła ciepła oraz innych elementów takich jak: pompy cyrkulacyjne, pompy obiegowe, zawory oraz elementy końcowe grzewcze. Pompa odpowiada za to, by rozprowadzać podgrzewaną w źródle ciecz do grzejników lub innych odbiorników ciepła.

Za pomocą instalacji centralnego ogrzewania i pracy urządzeń takich jak pompy obiegowe, ogrzana woda jest rozprowadzana do odbiorników ciepła poszczególnych pomieszczeń. Ciepło może być przekazywane przez tradycyjny grzejnik, ogrzewanie płaszczyznowe (podłogowe, ścienne, sufitowe), nagrzewnice wentylatorowe, promienniki wodne. Istnieje kilka rodzajów centralnego ogrzewania, a to, które z nich zostanie wykorzystane, zależy nie tylko od potrzeb, ale także od ceny i specyfikacji budynków.

Instalacja centralnego ogrzewania oparta o źródło ciepła typu pompa ciepła jest najbardziej ekologicznym i niskoenergetycznym typem ogrzewania. Pompa ciepła to przede wszystkim urządzenie przeznaczone do ogrzewania obiektu oraz podgrzewania wody. Wyróżniamy następujące pompy ciepła:

 • Pompa ciepła powietrze – woda to pompa ciepła, która pobiera ciepło/chłód z powietrza za pomocą jednostki zewnętrznej. Z pomocą czynnika (np. wody) ciepło/chłód jest przekazywane do wewnętrznej instalacji ogrzewania (ogrzewanie podłogowe, grzejniki, klimakonwektory, i/lub do ogrzewania ciepłej wody użytkowej);
 • Pompa ciepła solanka – woda (inaczej gruntowa pompa ciepła) to pompa ciepła pobierająca ciepło/chłód z gruntu (odwiert lub kolektor poziomy) i przekazująca je w taki sam sposób, jak pompa ciepła powietrze – woda.
 • Pompa ciepła powietrze – powietrze – czyli po prostu klimatyzator, oddający ciepło/chłód do pomieszczenia jednostką wewnętrzną – nadmuchem bez czynnika pośredniego – wody.

Instalację pompy ciepła można i warto wykorzystać nie tylko do ogrzewania, ale również do chłodzenia pomieszczeń. Co ważne pompa ciepła pozwala na wytwarzanie chłodu aktywnego oraz pasywnego:

 • aktywnego chłodzenia – wytwarzanie chłodu poprzez układ sprężarkowy;

 • pasywnego chłodzenia (chłodzenie bez użycia sprężarki) – oszczędna instalacja oparta na pracy samej pompy obiegowej dolnego źródła. Warto podkreślić, że wykorzystanie dolnego źródła do chłodzenia regeneruje dolne źródło pompy ciepła i zwiększa jego sprawność.

  Jedną ze specjalności firmy VENTIX SERWIS jest realizacja zadań w formule „Projektuj i buduj” (ang. design-build) dla inwestorów indywidualnych, poszukujących pełnej swobody w zakresie budowy luksusowych willi i rezydencji realizowanych w celach prywatnych, jak również inwestycyjnych.

  Pompy ciepła są urządzeniami idealnie pasującymi do tego rodzaju budynków, w których zapotrzebowanie na ciepło jest często mniejsze od zapotrzebowania na chłód. Z powodzeniem projektujemy oraz montujemy pompy ciepła powietrze – woda oraz pompy ciepła gruntowe w najbardziej wymagających inwestycjach składających się z powierzchni mieszkalnych, basenów, SPA oraz innych typów pomieszczeń wymagających dużego komfortu.

Korzyści ze zlecenia nam montażu instalacji grzewczych

Wśród korzyści, które nasi Klienci wskazują najczęściej, warto wskazać następujące:

 • Dobieramy najbardziej optymalne rozwiązania i przedstawiamy wycenę realizacji wraz z kosztem prac serwisowych.

 • Prace montażowe i instalacyjne wykonywane są przez zespół wykwalifikowanych pracowników.

 • Posiadamy własne zaplecze projektowe, które pozwala nam na kompleksową obsługę każdego Klienta.

 • Dział serwisu pomoże dobrać optymalny system automatyki umożliwiający wysoki komfort użytkowania instalacji, jak również duże oszczędności poboru energii.

Oferta na montaż instalacji grzewczych

Skontaktuj się z nami. Przedstawimy indywidualnie dopasowaną ofertę na montaż instalacji grzewczych.
[ Montaż instalacji grzewczych ]

Instalacje grzewcze

Montaż instalacje grzewcze

ogrzewanie
Ogrzewanie

wentylacja
Wentylacja

klimatyzacja
Klimatyzacja